Numer 1 OK OK OK1  MOTO G5s  TEST 5 stars kupujOK 130

Moto G5s 1

Fot. kupujOK, Moto G5s 

Moto G5s jest zadziwiającym przykładem postępu, jaki dokonał się w projektowaniu smartfonów klasy budżetowej. Takiej jakości wykończenia, jaką ma Moto G5s, nie powstydziłyby się wiodące flagowce sprzed 2-3 lat.


Budowa

Moto G5s to najnowsza, udoskonalona wersja popularnej Motoroli, zapakowana w pełni aluminiową, bardzo sztywną obudowę. Testowany egzemplarz w kolorze złotym, posiada szlifowane krawędzie, przez co wygląda „ bogato”. Mniej ostentacyjnie prezentuje się w klasycznej, metalicznej szarości.

Przyciski regulacji głośności i wyłącznika są przyjemnie wyczuwalne i rozmieszczone nadzwyczaj ergonomicznie. Obudowa bardzo dobrze leży w dłoni i nie jest śliska. Metalowa powierzchnia nie eksponuje odcisków palców, czego nie można powiedzieć o licznych smartfonach w cenie ok. 3000 zł.

 

Moto G5s 5

Fot. kupujOK, Moto G5s 

 

Ciekawostką funkcjonalną jest przycisk pod ekranem. Jest skanerem odcisków palca (całkiem szybkim) i służy do odblokowywania urządzenia - to normalne. Jednocześnie jest też mini padem, pozwalającym wywołać ekran główny, cofać lub przywołać wszystkie ekrany. Wystarczy przesunąć po nim palcem w lewo lub prawo. Można szybko to opanować.

Bardzo przydatna jest funkcja wyświetlania godziny, daty i stanu baterii na wyłączonym ekranie. Wystarczy ruch i funkcja się wybudza.

 

Co potrafi?

Budżetowe wrażenia? Nie tutaj. Moto G5s wyposażono szczodrze. Ekran 5,2 cala IPS Full HD, procesor Snapdragon 430 z Adreno 505, 3 GB RAM i 32 GB pamięci wew. działają na czystym Androidzie i robią to zaskakująco sprawnie i płynnie. Pamięć można rozszerzyć z microSD o dodatkowe 128 GB.

Prędkość działania Moto G5s, jak na smartfon poniżej 1000 zł, nie budzi najmniejszych zastrzeżeń. Komfort użytkowania jest wysoki, również za sprawą prostoty czystego Androida. Strony internetowe otwierają się szybko, gry działają OK, podobnie aplikacje. Jest nawet czułe i ładnie brzmiące radio FM.

Z każdym dniem coraz bardziej lubiłem pracę z nową Motorolą, zapominając o jej oszczędnych założeniach. Moto G5s, trzeba przyznać, została mądrze zoptymalizowana.

Miłym dodatkiem jest wspaniały wybór tapet w kilku kategoriach. Jest w czym wybierać.

Bateria. 3000 mAh i szybkie ładowanie to przepis na sukces. Od 0 do 100% w 95 minut to znakomity wynik. 2 dni pracy są osiągalne dla przeciętnego użytkownika.

 

Moto G5s 8

Fot. kupujOK, Moto G5s, jedna z wielu tapet 

 

Obraz i dźwięk

Ekran 5,2 cala Full HD wyświetla ostry i kontrastowy obraz, kolory mają chłodną naturę, lekko odbiegającą od naturalności. Kąty widzenia są przeciętne, natomiast jasność ekranu sprawdza się nawet w słoneczny dzień. Filmy i zdjęcia pokazują dużo szczegółów  - górna półka w klasie budżetowej,

Dźwięk na słuchawkach prezentuje się dobrze, dość dynamicznie z czystymi wokalami. Wysokie częstotliwości są łagodne dla uszu. Takie granie nie męczy nawet przez wiele godzin. Wysokiej rozdzielczości, większej przestrzeni i wyrafinowania trzeba szukać jednak w znacznie droższych smartfonach.

Pojedynczy głośnik, umieszczony na krawędzi dolnej obudowy, gra ponadprzeciętnie głośno, ale dźwięki mają syczące zabarwienie. Głosy są za to bardzo wyraźne, co ma znaczenie w nawigacji czy w funkcji głośnomówiącej.

Telefoniczne połączenia głosowe są dobrej jakości.

 

Moto G5s 3

Fot. kupujOK, Moto G5s 

Aparat główny 16 MP szybko ustawia ostrość i produkuje ostre, dobrej jakości zdjęcia, przy dziennym oświetleniu. Aparat miał czasami kłopoty z ustawieniem balansu bieli na parkowych kolorach jesieni, robiąc zdjęcia w chłodnej tonacji. 

Znacznie słabiej wypadały zdjęcia wieczorne, pojawia się sporo szumów i mocno pogarszają się kolory i kontrast. W tej cenie raczej standard. Filmowane 1080p nie grzeszy stabilnością przy szybkich ruchach kamerą. Kolory reprodukowane są bez zastrzeżeń.

 

Zdjęcia wykonane Moto G5s, późnym popołudniem (ustawienia auto):

 

Moto G5s a1

Fot. kupujOK, wykonane Moto G5s  

 

Moto G5s a2

Fot. kupujOK, wykonane Moto G5s  

Moto G5s a3

Fot. kupujOK, wykonane Moto G5s  

Kamera przednia 5 MP, w świetle dziennym, dostarcza zdjęć o jakości wystarczającej do mediów społecznościowych. Pomaga w tym tryb upiększania. Ważniejsze zdjęcia należy jednak robić tylnym aparatem.

 

Moto G5s 7

Fot. kupujOK, Moto G5s, duży wybór tapet

 

Minusy?

  • Niska jakość zdjęć wieczornych,
  • Kolory ekranu w chłodnej tonacji

 

 Podsumowanie 

Motorola Moto G5s dzielnie walczy o status budżetowego prymusa. Bardzo solidna, aluminiowa obudowa przypomina jakością produkty premium. Pełen energii i detali obraz z ekranu Full HD to także jego mocna strona. Dzięki dobrej optymalizacji smartfon pracuje płynnie i szybko. Imponuje też czas pracy i ładowania baterii. Jeden z absolutnie najlepszych smartfonów do 1000 zł, zasługujący na rekomendację. Pięć gwiazdek.

 

Ekran 5,2 cala, Full HD 1920x1080, IPS, Android, procesor Snapdragon 430, kamery: 16 Mpix, f/2,0 z LED i 5 Mpix, RAM 3 GB, pamięć 32 GB, microSD do 128 GB, bateria 3000 mAh, LTE, NFC, hydrofobowa nanopowłoka, waga 157 g.

 w cenie ok. 999 zł  


Tu sprawdzisz
dostępność i kupisz: